Spätný lízing 1

marec 8th, 2012
by admin

Keď kupujete auto, je to zážitok na celý život. Dovoľte mi najprv blahoželať vám k vášmu rozhodnutiu o kúpe nového vozidla. Nenechajte sa len tak ľahko zavaliť obrovským množstvom ponúk. Automobilový priemysel môže byť však celkom tajomný pre začiatočníka. To aké auto si chcete kúpiť záleží len na vašich potrebách. Prečítajte si recenzie a články pre lepšie pochopenie vozidiel. Znalosť rôznych vozov otvorí vašu myseľ a dodá vám niekoľko nových možností. Takže pred odchodom k predajcovi alebo hľadaním na internete, získajte základnú predstavu o aute vašich snov.


Ak sa rozhodnete pre auto, vezmite do úvahy niekoľko bodov:

  • Je výkon vozidla adekvátny spotrebe?
  • Ako finančne nákladý bude servis?
  • Akú zostatkovú hodnotu bude mať auto po 4-5 rokoch?
  • Aká vysoká bude poistka?

Vaše rozhodnutie o výbere nového alebo starého vozidla závisí od finančnej situácie. Nové a ojazdené obaja majú svoje výhody aj nevýhody. Nové auto bude mať nízke nároky na údržbu. Jeho predajná hodnota bude na druhej strane vysoká. Ak si myslíte, že nové vozidlo je mimo váš dosah, potom je tu možnosť ojazdených automobilov. Pokiaľ ide o kúpu auta, existuje možnosť na každom kroku. Ak si kúpite auto od predajcu, máte na dosah veľké množstvo áut na jednom mieste. Ponúkajú špeciálne „deals“ stimuly a zľavy od výrobcu. Máte tiež možnosť využiť financovania u predajcu.
S príchodom internetu, on-line vyhľadávanie sa stalo veľmi populárnym. Môžete využiť web pre vyhľadávanie áut. Týmto spôsobom si môžete vyhľadať automobil aj mimo vášho štátu ale dokonca aj získať financovanie preň.
Najnovším trendom, ak už vlastníte akúkoľvek hodnotu, je spätný leasing. Je to veľmi rýchlo sa rozširujúca forma financovania aj na Slovensku. Podstata je v tom, že už vami vlastnený majetok dáte do zálohy a následne vám finančná inštitúcia dodá hotovosť a neskúma jej dalšie použitie. Táto forma je veľmi populárna hlavne pre zodpovedných šoférov s praxou a to hlavne kvôli mimoriadne nízkemu úročeniu keďže za svoj nový majetok ručíte inou hodnotou. Takisto je spätný lízing obľúbenou formou pre dofinancovanie. Povedzme, že máte určité množstvo hotovosti, dokonca aj schválené úverovanie, len sa vám nepáči výška úroku a celkové preplatenie vášho nového auta. V tomto prípade môžete využiť služby spätného lízingu ako určitej doplnkovej služby, ktorá uľahčí a zmierni podmienky auto úveru.

Posted in Nezaradené | Comments (0)

No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.