Peugeot 308

apríl 25th, 2011
by admin

Výrobňa Peugeot sa rozhodla pre vylepšenie a zmodernizovanie modelu 308, ktoré sa dotkli všetkých prevedení auta a to konkrétne hatchbacku, kombi a kupé kabrioletu.

A tak sa nová, vylepšená tvár predstavila na autosalóne v Ženeve, aby sa prezentovala svojím vynoveným vzhľadom.

Celkový dizajn auta je spojený skombinovaním prvkov z modelu 308 spolu s detailami z 508.

Karoséria si zachovala charakteristický tvar písmena V, ktorý začína v prednej časti a cez kapotu motora nadväzuje na stĺpy predného skla. Predná časť vozidla dostala agresívnejší vzhľad a menšiu mriežku chladiča na rozdiel od svojho predchodcu, takisto nové hlavné svetlomety, hmlovky s LED na denné svietenie. V prípade natáčajúcich bi-xenonových svetiel majú svetlomety tmavé titanové pozadie.

Spodná časť bola v prípade nárazníka úplne prerobená. Otvor v prednej časti dostal menej zaoblený a užší tvar.

Registračná značka vozidla sa premiestnila zo spodnej hrany nárazníka do stredu otvoru.

Ďaľšie časti auta prešli len drobnými zmenami. Samozrejmosťou sú nové vzory 16-, 17- a 18palcových kolies. Piate dvere pri hatchbacku zmenilo pridanie chrómovej lišty, ktorá vozidlo opticky rozšírila.

Peugeot ponúka na výber tri nové farebné prevedia karosérií. Vybrať si môžete z modrej Bourrasque, modrej Philae a hnedej Terre d’ombre.

Vnutorný dizajn vozidla podstúpil menej zmien ako tomu bolo pri exteriéri.

Jeho modernizácia je spojená s odlišným obložením palubnej dosky a s novou ponukou materiálov použitých na sedadlách a taktiež aj farebné prevedenie čalúnenia.

Nový faceliftový Peugeot 308 znížil pôvodnú hmotnosť vozidla a zabezpečil zoptimalizovanie fungovania všetkých motorov v ponuke.

Vozidlo bude dostupné aj s mikrohybridnou technológiou e-Hdi, ktorá ponúka funkciu systému Start/Stop a rekuperáciu brzdnej energie cez alternátor. To všetko v spojení s motormi 1,6 HDi s výkonom 112 koní a šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou, ktorá zabezpečí nízke emisie a aj spotrebu. Podstatou tohto motora je odpojiteľný alternátor, ktorý slúži aj ako štartér. K vypínaniu motora dochádza s manuálnou prevodovkou už pri rýchlosti 20 km/h, s automatickou pri 8 km/h. Automobilka uvádza životnosť alternátoru až na 600 tisíc naštartovaní.

Peugeot 308 priniesol zmeny týkajúce sa nielen vzhľadu vozidla, ale taktiež aj technické zmeny.

Okrem už spomínanej nižšej hmotnosti, ktorá sa znížila až o 25 kg, prišlo aj k zníženiu spotreby, k čomu prispelo aj zlepšenie aerodynamiky vozidla, optimalizácii motorov a použitia 16 palcových pneumatík s nízkym valivým odporom.

Peugeot 308 je tentokrát v ponuke so zážihovými motormi: 1,4 VTi s výkonom 72 kW, 1,6 VTi s 88 kW, 1,6 THP pri výkone 115 kW a 308 GTi 1,6 THP s výkonom 147 kW.

Pri výbere jedného z turbodieselu je v ponuke 1,6 HDi o výkone 68 kW a 2,0 HDi s výkonom 120 kW. Novinkou je 2,0 HDi s výkonom 110 kW.

Pri motoroch 1,6 VTi a 1,6 THP sa dá zvoliť aj šesťstupňová automatická prevodovka.

Posted in 308 | Comments (0)

No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.