Peugeot 206+ facelift

apríl 25th, 2011
by admin

Peugeot 206 sa vďaka svojim úspechom v rámci predajnosti dočkalo svojej modernizácie a to v podobe faceliftu.

Vynovený Peugeot 206+ zahájil výrobu v podobe troj ale aj päťdverovej karosérie a s benzínovými motormi 1,1 l s výkonom 44 kW a 1,4 l s výkonom 55 kW. Vznetové agregáty sú v prevedení turbodiesel 1,4 HDi s výkonom 50 kW.

Peugeot 206 zmenil svoj doterajší vzhľad a na trh prišiel s vynovenou karosériou, ktorá je podobná modelu 207. Na voze pribudlo úplné nové prevedenie nárazníka s výrazným nosom, znakom Peugeot a veľkým otvorom pre prívod vzduchu do chladiča.

Pretiahnuté predné svetlomety rovnaké ako pri Peugeote 207 siahajú až k bokom vozidla.

Z profilu je z celkovú tvaru dverí, okien a karosérie jasné, že toto auto patrí k automobilke Peugeot.

Zadná časť je tvorená zmodernizovaným zadným nárazníkom a športovejším vzhľadom zadných svetiel.

Hmlové svetlo sa  presunulo zo stredného nárazníka do jeho ľavého rohu a na pravej strane pribudlo novo-umiestnené červené odrazové svetlo.

Vnútrajšok vozidla bol vynovený v štýle Peugeotu 207 a to práve vynovením palubnej dosky. V interiéri prevládajú tvrdé plasty, ktoré nekazia celkový dojem z auta ale majú naopak veľmi  dobré spracovanie .

Prístrojový panel obsahuje klasické kruhové prístroje s oranžovým podsvietením.

V strede palubnej dosky je umiestnený displej, ktorý zobrazuje údaje z autorádia a medzi riadicou pákou a prednými sedadlami bolo umiestnené ovládanie elektrického sťahovania predných okien a tlačítko na uzamknutie auta zvnútra.

Sedadlá v Peugeote sa vyznačujú mäkkými, vytvarovanými sedadlami s operadlami, vďaka ktorým sa budete cítiť vo vozidle pohodlne. Negatívom je pevné usadenie volantu bez možnosti jeho nastavenia a taktiež aj sedadlo vodiča, ktoré sa dá posúvať len horizontálne.

V zadnej časti je nepredelené sedadlo určené pre tri osoby, ktoré ponúka menej miesta pre spolucestujúcich, čo sa týka šírky sedenia a i jeho výšky.

Batožinový priestor pri základnom usporiadaní disponuje objemom 245 l a pri sklopení zadného sedadla sa môže zväčšiť až na 1130 l.

V prípade motorizácii ponúka Peugeot na našom trhu zážihový štvorvalec 1,1 l s výkonom 44 kW, ktorý obľubuje jazdu v nízkych a stredných otáčkach a preto je najmä vhodný na jazdu v meste.

Veľkým pozitívom je jeho nízka spotreba a to 5,3 l/100 km a to pri jazde mimo mesta.

Podvozok sa pri tomto aute nezmenil a ostal rovnaký ako pred faceliftom, takže v prednej časti sú spodné ramená so stabilizátorom, ale na rozdiel od pôvodného modelu  206 je nastavenie o niečo tuhšie, čo zabraňuje nakláňaniu auta aj pri ostrejších zákrutách a popritom poskytuje dostatok komfortu.

Malou úpravou prešla aj manuálna prevodovka auta, ktorá je päťstupňová a je hlavne od svojho predchodcu o niečo presnejšia .

Toto vozidlo poskytne príjemné jazdenie s tichým chodom, pohodlný podvozok , nízku spotrebu a priaznivú cenu .

Posted in 206 + | Comments (0)

No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.